نصب team speak در گنو/لینوکس

در این مطلب قصد دارم که نحوه نصب team speak رو در توزیع های مختلف توضیح بدم. خوب همون طور که میدونید team speak یک نرم افزاری جالب هست که گیمر ها و... ازش استفاده می کنند.

تیم اسپیک در مخازن اکثر توزیع ها نیست به همین خاطر ما باید از وبسایت این نرم افزار برای نصبش استفاده کنیم. برای دانلود به این لینک مراجعه کنید. هنگام دانلود یک فایل با پسوند run با حجم حدود ۷۰ مگابایت دریافت میشه. بعد از دانلود باید به فایل دسترسی های لازم رو بدید:

chmod +x TeamSpeak3-Client-linux_amd64-3.1.6.run

سپس فایل رو اجرا می کنیم:

TeamSpeak3-Client-linux_amd64-3.1.6.run/.

حالا با این قسمت مواجه می شیم که مربوط به لایسنس تیم اسپیک هست. شما باید یک بار اینتر رو بزنید و سپس کلید q رو فشار بدید و بعد هم y رو تایپ کنید:

 

در همون دایرکتوری که این فایل هست یک دایرکتوری جدید ایجاد میشه به این اسم:TeamSpeak3-Client-linux_amd64 که وارد این دایرکتوری بشید. اگر به فایل های موجود در این دایرکتوری نگاه کنید می بینید که چندین فایل اجرایی هم هست که شمابا دادن دسترسی و اجرا کردن این فایل تیم اسپیک رو اجرا می کنید:

chmod +x ts3client_runscript.sh

و برای اجرا:

ts3client_runscript.sh/.

می بینید که تیم اسپیک اجرا شد! اما برای این که هربار مجبور به رفتن به این دایرکتوری و اجرای این فایل نشید می تونید با تعریف یک alias فقط با یک دستور تیم اسپیک رو اجرا کنید. برای انجام این کار باید ابتدا فایل bashrc که مخفی هست رو با ادیتورتون باز کنید(من در اینجا از ویم استفاده کردم):

vim ~/.bashrc

سپس این خط رو در این فایل بنویسید:

'alias teamspeak='cd ~/Downloads/TeamSpeak3-Client-linux_amd64 && ./ts3client_runscript.sh

خب حالا فایل تغییرات رو ذخیره کنید و از فایل خارج بشید و در خط فرمان دستور teamspeak رو بزنید تا تیم اسپیک واستون اجرا بشه!

اگر در مورد این مطلب سوال داشتین می توانید سوال خود را در گروه لینوکس فور لایف در  تلگرام مطرح کنید

گروه لینوکس فور لایف

کانال لینوکس فور لایف

فرم نظر دهی


تصویر امنیتی جدید تصویر امنیتی
237078
TodayToday225
YesterdayYesterday242
This_WeekThis_Week1340
This_MonthThis_Month2483
All_DaysAll_Days237078